OFF-ROAD TEAM

Otomotiv ve beyaz eşya endüstrileri için boru üretiminde Türkiye'nin lider, Dünya'nın ise ilk 5 üreticisinden biri BANTBORU, “rekabetçi performans” kurumsal felsefesi kapsamında ülkemizin tek kadın Off-Road şampiyonu İlayda Hancı’ya sponsor oldu ve kendi renklerini taşıyan BANTBORU Off-Road Team’i kurdu.
 
2016 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nı, S1 Şampiyonluğu ile kapatan, geçtiğimiz yıl ise yine BANTBORU sponsorluğunda girdiği Baja Turkey 2017’yi TH1 kategorisinde üçüncü, kadınlar klasmanında ikinci sırada bitirerek podyumda yer alan 24 yaşındaki İlayda Hancı, 2018 sezonunda BANTBORU renkleriyle Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın tüm yarışlarına katılacak. BANTBORU Off-Road Team ve pilotu İlayda Hancı ayrıca, TransAnatolia 2018 yarışında da yer alacak.

İLAYDA HANCI

Türkiye'nin Tek Kadın Off-Road Şampiyonu
 
01.12.1994 Sinop doğumlu olan İlayda Hancı, babası Mehmet Hancı’nın izinden giderek 2013'ün Mayıs ayında Giresun'da, Karadeniz Şampiyonası’nın ilk yarışında tek kadın pilot olarak yarıştı. Babası Mehmet Hancı'nın Co-pilot olarak eşlik ettiği, 20 ekibin yarıştığı ilk yarışında, sınıfında birinci ve genel klasmanda yedinci oldu. Şampiyonanın ikinci ayağı Rize'de gerçekleşti ve bu yarışta ikincilik kupasını kaldırdı. Karadeniz Şampiyonası’nı takip ederken Ankara Mahalli Yarışı’na da katıldı ve buradan da ikincilikle döndü. Karadeniz Şampiyonası’nın son ayağı Ordu'da ise kazandığı üçüncülükle, 2013 sezonu Karadeniz S2 şampiyonu oldu.
 
2014 sezonunda ise 3 gün süren toplamda 950 kilometrelik Yunanistan Rally Raid'e katıldı. Türkiye'den katılan tek kişi ve yarıştaki tek kadın pilottu.
 
 2016 Türkiye Off-Road Şampiyonası'nda aldığı derecelerle her yarış sonunda podyum görerek sezonu S1 şampiyonu olarak tamamladı ve Türkiye'nin ilk kadın Off-Road şampiyonu oldu.
 
2017 yılında Doğu Avrupa Baja Şampiyonası'nın Çanakkale'de düzenlenen Baja Troia'ya yarışına Bantboru sponsorluğunda, Batuhan Korkut Co-pilotluğunda, Bantboru Off-Road Team olarak katıldı. Yarışı TH1 sınıfında üçüncü olarak tamamladı.

BATUHAN KORKUT

Bantboru Off-Road Team Co-Pilotu
 
26.09.1991 Samsun doğumlu olan Batuhan Korkut, 2008 yılından beri Off-Road ile ilgilenmektedir. Pilot olarak yarıştığı 2013 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nı sınıf ikincisi olarak tamamladı. 2016 yılında Co-pilot olarak Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda İlayda Hancı ile birlikte yarışan Batuhan Korkut, Co-pilot sınıf birincisi oldu.
 

 

ARACIMIZ

 

 

EKİPTEN HABERLER

 

Tek Kadın Şampiyon 

BANTBORU Desteğiyle Yeniden Parkurlarda
 
2016 sezonunu, ülkemizin ilk kadın Off-Road S1 şampiyonu olarak kapatan 1994 doğumlu İlayda Hancı, 2018 sezonunda BANTBORU Off-Road Team renkleriyle şampiyonluk kovalıyor. Hancı, Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın Sakarya Korucuk’da gerçekleştirilen ilk yarışında, Suzuki Grand Vitara’sıyla Batuhan Korkut ko-pilotluğunda, S1 klasmanında 3. lük kazandı ve podyum gördü. 

BANTBORU Off-Road Team, İlayda Hancı pilotajında, 7 ayaktan oluşan Türkiye 2018 Off-Road Şampiyonası’nın tüm yarışlarına ve ayrıca Ağustos ayı içerisinde gerçekleşecek uluslararası TransAnatolia 2018 yarışına katılacak. 

BM KADINLARIN GÜÇLENDİRİLMESİ PRENSİPLERİ (WEPs)

 
WEPs NEDİR?
Kadınların, tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla; kadınların güçlenmesini hedefleyen, özel sektörün küresel en önemli girişimlerinden biri, Kadının Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles – WEPs) platformudur.
 
WEPs Prensipleri Nelerdir?
Beyanı imzalayan liderler, Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni, yönetim kurulu odasından, işyerlerine, tedarik zinciri üzerinden topluma varana kadar her noktaya dahil etme ve uygulama konusundaki niyetlerini ortaya koymaktadırlar. Kadının Güçlenmesi Prensipleri ise aşağıdaki 7 ilkeyi temel almaktadır.
 
1. Cinsiyet Eşitliği İçin Üst Düzey Kurumsal Liderlik Sağlanması
2. Tüm Kadın ve Erkeklere İşte Adil Davranılması, İnsan Haklarına ve Ayrım Yapmama İlkesine Saygı Gösterilmesi, Bu İlkelerin Desteklenmesi
3. Tüm Kadın ve Erkeklere Sağlık, Güvenlik ve Refah Sağlanması
4. Kadınların Eğitim, Kurs ve Profesyonel Gelişim İmkânlarıyla Desteklenmesi
5. Kadınları Güçlendiren Girişimci Gelişimi, Tedarik Zinciri ve Pazarlama Yöntemlerinin Uygulanması
6. Toplumsal İnisiyatifler ve Destekler Aracılığıyla Eşitliğin Teşvik Edilmesi
7. Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması İçin Gelişimin Ölçülmesi ve Halka Açık Raporlanması
 
Bantboru WEPs Vizyonu
Birleşmiş Milletler WEPs angajmanı kapsamında Bantboru, 2017 yılı başı itibari ile somut adımlar atmaya başlamış bulunmakta.
 
BANTBORU’nun kapsayıcılığa ve cinsiyet eşitliğine öteden beri vermekte olduğu önem sayesinde şirketimizde beyaz yaka profesyonel ekiplerimizin ve yönetim kadromuzun çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor.
 
2017 yılı içerisinde, yine WEPs odaklı planlamalarımız dahilinde, ülkemizin tek kadın Off-Road şampiyonu İlayda Hancı pilotajında yarışan BANTBORU Off-Road Team’in sponsoru olduk.
 
2018 ve sonrasında, WEPs angajmanımız bağlamında iş ve iş dışı yaşamda daha eşitlikçi bir ortam için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kurumsal uygulamaların yanı sıra, farkındalığın artırılmasından, profesyonel becerilerin geliştirilmesine kadar farklı alanlarda seminer ve atölye çalışmaları da planlanmakta.
 
WEPs Programı Aktivitelerimiz
BANTBORU’nun, kadınların güçlendirilmesi alanında en önemli küresel platform olan BM Kadınların Güçlendirilmesi Prensipleri (WEPs) katılımcısı olduğunu belirten Bantboru CEO’su Sinan Gider, “Kapsayıcılığa ve cinsiyet eşitliğine öteden beri verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak, idari kadrolarımızın ve yönetim ekiplerimizin çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor. WEPs odaklı planlamalarımız dahilinde, BANTBORU Off-Road Team’de, ülkemizin tek kadın Off-Road şampiyonu İlayda Hancı pilotajında yarışıyor. Türk kadın sporcuların rekabetçi performansının, tıpkı Türk firmalarının uluslararası başarıları gibi, ülkemizin itibarına büyük katkı sağladığına yürekten inanıyoruz” dedi.


 

a b c ç d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z (source)
A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z (should be like this)