Ekip

İLAYDA HANCI

Türkiye'nin Tek Kadın Off-Road Şampiyonu

01.12.1994 Sinop doğumlu olan İlayda Hancı, babası Mehmet Hancı’nın izinden giderek 2013'ün Mayıs ayında Giresun'da, Karadeniz Şampiyonası’nın ilk yarışında tek kadın pilot olarak yarıştı. Babası Mehmet Hancı'nın Co-pilot olarak eşlik ettiği, 20 ekibin yarıştığı ilk yarışında, sınıfında birinci ve genel klasmanda yedinci oldu. Şampiyonanın ikinci ayağı Rize'de gerçekleşti ve bu yarışta ikincilik kupasını kaldırdı. Karadeniz Şampiyonası’nı takip ederken Ankara Mahalli Yarışı’na da katıldı ve buradan da ikincilikle döndü. Karadeniz Şampiyonası’nın son ayağı Ordu'da ise kazandığı üçüncülükle, 2013 sezonu Karadeniz S2 şampiyonu oldu.

2014 sezonunda ise 3 gün süren toplamda 950 kilometrelik Yunanistan Rally Raid'e katıldı. Türkiye'den katılan tek kişi ve yarıştaki tek kadın pilottu.

2016 Türkiye Off-Road Şampiyonası'nda aldığı derecelerle her yarış sonunda podyum görerek sezonu S1 şampiyonu olarak tamamladı ve Türkiye'nin ilk kadın Off-Road şampiyonu oldu.

2017 yılında Doğu Avrupa Baja Şampiyonası'nın Çanakkale'de düzenlenen Baja Troia'ya yarışına Bantboru sponsorluğunda, Batuhan Korkut Co-pilotluğunda, Bantboru Off-Road Team olarak katıldı. Yarışı TH1 sınıfında üçüncü olarak tamamladı.

BATUHAN KORKUT

Bantboru Off-Road Team Co-Pilotu

26.09.1991 Samsun doğumlu olan Batuhan Korkut, 2008 yılından beri Off-Road ile ilgilenmektedir. Pilot olarak yarıştığı 2013 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nı sınıf ikincisi olarak tamamladı. 2016 yılında Co-pilot olarak Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda İlayda Hancı ile birlikte yarışan Batuhan Korkut, Co-pilot sınıf birincisi oldu.

a b c ç d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z (source)
A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z (should be like this)